Kiedy możemy mieć pewność, że płacimy bezpiecznie?

Poczucie strachu i zagrożenia tylko wtedy jest akceptowalne, kiedy dotyczy oglądanego w kinie dobrego horroru. Nie lubimy, nie chcemy i, co najważniejsze, nie powinniśmy obawiać się o nasze bezpieczeństwo ani w życiu realnym, ani wirtualnym. Przyjrzyjmy się kwestii ochrony przed kradzieżą w sieci i bezpieczeństwa danych osobowych w procesie zakupowym.

 bezpieczne płatności

Po czym poznać wiarygodnego operatora płatności?

Wiarygodność operatora płatności jest równie ważna dla obu stron transakcji, tj. sprzedającej i kupującej. Warto w tym kontekście zweryfikować, czy operator działa pod nadzorem KNF (Komisji Nadzoru Finansowego), najważniejszej obecnie instytucji finansowej w Polsce. Niezwykle istotne jest doświadczenie w branży, które najłatwiej jest ocenić po ilości lat funkcjonowania na rynku oraz po tym ilu i jakich partnerów zdecydowało się na współpracę. Im większe marki, tym większa wiarygodność operatora. Bardzo znaczące w ocenie solidności są też oczywiście posiadane certyfikaty (np. PCI DSS) i przyznane nagrody branżowe (np. ekomersy)


Co powinien zapewnić operator płatności?

Rzetelny operator musi posiadać aktualny certyfikat SSL wystawiony przez znane i rozpoznawane na całym świecie centra certyfikacji, dzięki któremu klient nie musi obawiać się o kradzież czy wyłudzenie danych. Kontynuując ten wątek, wciąż niestety można spotkać się z niechlubną praktyką sprzedaży w celach marketingowych, danych osobowych firmom zewnętrznym. Żeby tego uniknąć, proponujemy szczegółowe zapoznanie się z regulaminem danego operatora. W kontekście płatności online, dane osobowe powinny być wykorzystywane wyłącznie do prawidłowego procesowania transakcji, rozpatrywania ewentualnych reklamacji oraz realizacji zwrotu środków.


przelewy24

Jak ważny dla sklepu jest operator?

Solidny operator nie powinien pozwolić sobie na współpracę z niewiarygodnym sprzedawcą. Dlatego też proces weryfikacji partnerów powinien zakładać sprawdzenie dokumentów firmy, profilu działalności oraz czy dystrybucja danych produktów nie narusza zapisów prawa, a sprzedaż odbywa się z wszelkim poszanowaniem praw konsumenta. Dzięki rygorystycznemu procesowi weryfikacji sprzedawców, klient widząc na stronie sklepu logo operatora wie, że ma do czynienia z sumiennym, godnym zaufania przedsiębiorcą.


Iga Mrowińska
PR & Marketing Specialist - Przelewy24
WRÓĆ DO BLOGA

10   IV
2017

7 przydatnych narzędzi do prowadzenia biznesu w internecie

W dzisiejszych czasach biznes, komunikacja z klientami czy operacje księgowe, są ściśle związane z Internetem. Istnieje wiele narzędzi online, które nie tylko mogą usprawnić naszą działalność, ale także uczynić ją bardziej wydajną.
24   III
2017

Jakie klauzule lepiej usunąć z regulaminu e-sklepu?

Z początkiem roku warto sprawdzić, czy regulamin naszego e-sklepu nie zawiera klauzul, które mogą zostać uznane przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za zapisy naruszające prawa konsumentów.
21   III
2017

KUPON SPECJALNY DLA POLSKICH KUPUJĄCYCH NA 7. URODZINY ALIEXPRESS

Obchody 7. rocznicy powstania chińskiego giganta e-commerce zaplanowano na 28-30 marca. Szykuje się drugie, po listopadowym Dniu Singla, zniżkowo - rabatowo – promocyjne święto e-zakupów, tym razem z kuponem dedykowanym Polakom.
© DialCom24 sp. z o.o. PayPro SA