11.11 – CHIŃSKIE ANTYWALENTYNKI, CZYLI WIELKIE ŚWIĘTO ZAKUPÓW INTERNETOWYCH

Zbliża się kolejna, ósma z kolei edycja największego zakupowego święta w Chinach. Czy Singles Day Shopping Festival , czyli Dzień Singla na AliExpress zaskoczy kolejnym rekordem sprzedaży oraz zaoferuje zniżki jeszcze większe niż dotychczas? Jak złapać okazję i kupować tego dnia?

aliexpress

Skąd ten fenomen?

Dzień Singla ustanowiono w Chinach na dzień 11 listopada ponad 20 lat temu. Młodzi obywatele konsumpcyjnych Chin coraz częściej z własnego wyboru nie chcą poświęcać się rolom rodzinnym na rzecz wolności i samorozwoju. Cztery jedynki w dacie 11 listopada symbolizują „nagie gałęzie”, kojarzące się Chińczykom z osobami niebędącymi w związkach, które tego dnia postanowią zrobić sobie samym miłe prezenty. Akcja marketingowa zorganizowana w 2009 roku przez chińskiego giganta e-commerce AliExpress ukierunkowana na wywołanie tego dnia zakupowego szału zakończyła się bardzo pozytywnym odbiorem i doczekała się kontynuacji. Inspiracją twórców akcji były też popularne w Stanach Zjednoczonych „święta zakupów” – Czarny Piątek i następujący po nim Cyfrowy Poniedziałek. Dziś Singles Day Shopping Festival jest największą na świecie 24 godzinną promocją oferującą rabaty na zakupy online.

sposoby na porzucone koszyki

Czy padnie rekord?

Obroty podczas pierwszej edycji Singles Day Shopping Festival wyniosły około 100 mln dolarów. Od tamtej pory, popularność akcji stale rośnie i przyciąga coraz więcej osób z całego świata, oczywiście nie tylko singli. 11 listopada ubiegłego roku, Grupa Alibaba już w ciągu pierwszych kilku godzin odnotowała sprzedaż na poziomie 5,7mld dolarów wyprzedzając wszystkie inne największe portale e-commerce na świecie. W ciągu 24h dokonano zakupów na zawrotną kwotę 14.3 miliardów dolarów, ustanawiając niepodważalny rekord świata w eCommerce. Jako, że AliExpress nieustannie zdobywa klientów otwierając się na nowe kraje, wielce prawdopodobne jest tegoroczne ponowne pobicie rekordu sprzedaży. Z pewnością przyczynią się do tego również polscy kupujący.

Jak kupować w Polsce?

Gigant eCommerce z Państwa Środka z powodzeniem funkcjonuje w naszym kraju, nie tylko dzięki przetłumaczeniu strony na język polski. Rodzimi kupujący mogą bowiem dokonać płatności w najdogodniejszy możliwy sposób – automatycznym przelewem w złotówkach (PLN), bez żadnych kosztów dodatkowych oraz bez konieczności zakładania konta walutowego, karty kredytowej, czy rejestrowania się u operatora. Dzięki serwisowi Przelewy24, polscy konsumenci dokonują natychmiastowej płatności z konta swojego banku unikając niekorzystnych przewalutowań czy kilkudniowych opóźnień w księgowaniu. Schemat płatności jest identyczny z procesem zakupowym znanym z polskich e-sklepów.

Jakie promocje przygotował Chiński Gigant?

Specjalnie przygotowana na okoliczność święta, strona 1111.aliexpress.com informuje o milionach produktów w najatrakcyjniejszych możliwych cenach. Poza wyjątkowymi cenami (na poszczególnych aukcjach zniżki sięgają nawet 90%.), AliExpress oferuje klientom mnóstwo atrakcji i akcji promocyjnych, które pozwolą 11 listopada zaoszczędzić jeszcze więcej:

  • Game Land – Nowością jest gra, która polega na odwiedzaniu promowanych sklepów i granie u nich w Flip’n’Win, czyli odkrywanie losowych kart. Do wygrania w tej grze są kupony do wykorzystania u danego sprzedawcy oraz kupony ogólne od AliExpress.
  • Zadania dzienne – Gra polega na codziennym wykonywaniu zadań ustalonych przez twórców gry. Realizacja 14 dziennych zadań poskutkuje otrzymaniem kuponu o wartości 5$. Na wykonanie Daily Task, każdy użytkownik ma 24h.
  • Lista marzeń – Powtórzenie zabawy z poprzednich lat. Zadaniem do wykonania jest utworzenie tzw. funlisty i udostępnienie jej publicznie w mediach społecznościowych. Zwycięzców wyłoni liczba polubień listy przez innych użytkowników, a nagrodą jest kupon o wartości 50$, oczywiście do wykorzystania na zakupy 11.11.
  • 100$ zniżki – Posiadacze aplikacji mobilnej mają możliwość uzyskania kuponów zniżkowych do wydania na zakupy u dowolnego sprzedawcy. Liczba wydawanych kuponów to maksimum 150tys. na dzień.
  • Rabat dla nowych użytkowników – każda osoba, która założy konto i zrobi zakupy na AliExpress za minimalną kwotę 39$ otrzyma rabat w wysokości 5$. Liczba kuponów jest limitowana (10 tys. sztuk dziennie). Akcja trwa od 20.10.2016, a ostatecznym dniem zarówno na zdobycie, jak i wykorzystanie kuponu, jest 11.11.
zakupy online

I jak tu nie wpaść w nieopanowany zakupowy entuzjazm?


Iga Mrowińska
PR & Marketing Specialist - Przelewy24

WRÓĆ DO BLOGA

19   IX
2017

Nowe przepisy dotyczące ochrony danych w e-sklepach

25 maja 2018 r. zacznie obowiązywać RODO, czyli unijne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, które wprowadza nowe wymogi dotyczące przetwarzania danych.
26   VII
2017

BEZPIECZNE E-PŁATNOŚCI - OCZAMI SPRZEDAWCY.

Powodzenie w prowadzeniu biznesu internetowego zależy w dużym stopniu od niezawodności standardów bezpieczeństwa przeprowadzanych transakcji internetowych.
12   VI
2017

BILET DO KINA ZA JEDEN KLIK

Zakupy BLIKIEM OneClick za pośrednictwem Przelewy24 są już dostępne dla klientów Multikina.
© DialCom24 sp. z o.o. PayPro SA