Kiedy możemy mieć pewność, że płacimy bezpiecznie?

Poczucie strachu i zagrożenia tylko wtedy jest akceptowalne, kiedy dotyczy oglądanego w kinie dobrego horroru. Nie lubimy, nie chcemy i, co najważniejsze, nie powinniśmy obawiać się o nasze bezpieczeństwo ani w życiu realnym, ani wirtualnym. Przyjrzyjmy się kwestii ochrony przed kradzieżą w sieci i bezpieczeństwa danych osobowych w procesie zakupowym.

 bezpieczne płatności

Po czym poznać wiarygodnego operatora płatności?

Wiarygodność operatora płatności jest równie ważna dla obu stron transakcji, tj. sprzedającej i kupującej. Warto w tym kontekście zweryfikować, czy operator działa pod nadzorem KNF (Komisji Nadzoru Finansowego), najważniejszej obecnie instytucji finansowej w Polsce. Niezwykle istotne jest doświadczenie w branży, które najłatwiej jest ocenić po ilości lat funkcjonowania na rynku oraz po tym ilu i jakich partnerów zdecydowało się na współpracę. Im większe marki, tym większa wiarygodność operatora. Bardzo znaczące w ocenie solidności są też oczywiście posiadane certyfikaty (np. PCI DSS) i przyznane nagrody branżowe (np. ekomersy)


Co powinien zapewnić operator płatności?

Rzetelny operator musi posiadać aktualny certyfikat SSL wystawiony przez znane i rozpoznawane na całym świecie centra certyfikacji, dzięki któremu klient nie musi obawiać się o kradzież czy wyłudzenie danych. Kontynuując ten wątek, wciąż niestety można spotkać się z niechlubną praktyką sprzedaży w celach marketingowych, danych osobowych firmom zewnętrznym. Żeby tego uniknąć, proponujemy szczegółowe zapoznanie się z regulaminem danego operatora. W kontekście płatności online, dane osobowe powinny być wykorzystywane wyłącznie do prawidłowego procesowania transakcji, rozpatrywania ewentualnych reklamacji oraz realizacji zwrotu środków.


przelewy24

Jak ważny dla sklepu jest operator?

Solidny operator nie powinien pozwolić sobie na współpracę z niewiarygodnym sprzedawcą. Dlatego też proces weryfikacji partnerów powinien zakładać sprawdzenie dokumentów firmy, profilu działalności oraz czy dystrybucja danych produktów nie narusza zapisów prawa, a sprzedaż odbywa się z wszelkim poszanowaniem praw konsumenta. Dzięki rygorystycznemu procesowi weryfikacji sprzedawców, klient widząc na stronie sklepu logo operatora wie, że ma do czynienia z sumiennym, godnym zaufania przedsiębiorcą.


Iga Mrowińska
PR & Marketing Specialist - Przelewy24
WRÓĆ DO BLOGA

22   V
2017

SPRZEDAŻ BEZ GRANIC CZYLI ROLA PŁATNOŚCI ON-LINE WE WSPÓŁCZESNYM E-COMMERCE

Prawdopodobnie wszyscy sprzedawcy internetowi funkcjonujący na współczesnym rynku, mają świadomość szeregu wyzwań wynikających z dynamicznych zmian zachodzących w XXIw., przed którymi stoją.
17   V
2017

CZYTANE USZAMI – AUDIOBOOKI NADZIEJĄ NA POPRAWĘ STANU CZYTELNICTWA W POLSCE?

Ostatnie badanie nt. czytelnictwa wskazuje, że 63 proc. Polaków nie sięgnęło w ciągu roku po ani jedną książkę. Biorąc pod uwagę wyniki badań prowadzonych również w poprzednich latach można mówić o stabilizacji nieczytania.
10   IV
2017

7 przydatnych narzędzi do prowadzenia biznesu w internecie

W dzisiejszych czasach biznes, komunikacja z klientami czy operacje księgowe, są ściśle związane z Internetem. Istnieje wiele narzędzi online, które nie tylko mogą usprawnić naszą działalność, ale także uczynić ją bardziej wydajną.
© DialCom24 sp. z o.o. PayPro SA