Płatności online w Twoim życiu codziennym

Fakt, że za pośrednictwem Internetu można kupić prawie wszystko, nikogo już nie dziwi. Swoboda wyboru, dowolność miejsca i czasu wykonania transakcji, wygoda i szeroki wachlarz dostępnych metod szybkich płatności przyciąga coraz szersze grono nowoczesnych klientów. Takiego konsumenta zdefiniować można, jako osobę świadomą i ceniącą możliwości nowych rozwiązań technologicznych oraz, niemal na każdym kroku, korzystającą z udogodnień, jakie za tym idą. Przykładów wykorzystania płatności online w życiu codziennym każdego z nas jest bardzo wiele, warto przytoczyć choć część z nich.

płatności

Od rana

Problemy komunikacyjno-transportowe w dotarciu do pracy mogą wystąpić każdego dnia, jednak szczęśliwie, z niektórymi z nich można sobie łatwo poradzić. Transport publiczny opiera się na biletach jednorazowych i okresowych, możliwych do kupienia w większości kiosków i salonów prasowych. Może się jednak zdarzyć, że wspomniany kiosk nie jest „po drodze”, że się o wizycie w nim zapomni lub, że nie można płacić kartą, a nie ma się przy sobie gotówki. Na pomoc w takich sytuacjach przychodzi technologia. Instytucje dystrybuujące bilety lub pośredniczące w ich sprzedaży, jak np. moBILET, przy wsparciu obsługowym operatora płatności, umożliwia klientom wygodny i szybki zakup biletu przez aplikację mobilną. Klienci nie zadowoliliby się jednak aplikacją zmuszającą do finalizowania transakcji przy pomocy skomplikowanych metod płatności, po szeregu przekierowań na różne strony zewnętrzne, a na dodatek ładującą się zbyt długo. Nowoczesne biblioteki mobilne, mające zastosowanie w aplikacjach tworzonych dla środowisk iOS, Windows Phone, Android, a z takiej korzysta wspomniany moBILET, pozwalają realizować transakcje natychmiastowe zarówno przelewem bankowym, jak i kartą kredytową, także w modelu one-click. Alternatywą dla biletów w aplikacji są wydawane w niektórych miastach karty, np. PEKA w Poznaniu, które również zasilić można natychmiastową płatnością online.


mobilet

Po południu

Zakupy spożywcze nie zawsze wiążą się z przyjemnością, wręcz przeciwnie są odbierane przez pryzmat nużących poszukiwań produktów codziennego użytku i uciążliwego stania w długiej kolejce do kasy. Pomysłowość sprzedawców wsparta innowacyjną technologią poskutkowała wdrożeniem usługi click&collect, odczarowując tę monotonną czynność. Od teraz, zaopatrywanie domu może wyglądać następująco: spokojny wybór, zamówienie i opłacenie produktów przez Internet z domowego fotela, swobodny i dowolny wybór terminu i godziny odbioru zakupów, przy czym może się to stać nawet tego samego dnia, przyjechanie na wskazane miejsce na 5 minut, podczas których pracownik sklepu zapakuje skompletowane zamówienie do bagażnika samochodu. Brzmi interesująco? Powyższa symulacja, to skrócony opis usługi Drive Intermarché, idealny przykład na respektowanie potrzeb klientów chcących spożytkować swój cenny czas inaczej niż na staniu w sklepowej kolejce. Zainteresowanie usługą pozwala sądzić, że w najbliższym czasie będzie ona stanowić codzienność zakupową setek tysięcy użytkowników.


driveIntermarche

Wieczorem

Powszechnie lubianym sposobem na spędzenie wolnego czasu jest pójście do kina, teatru lub na koncert. Serwisy pośredniczące w sprzedaży wejściówek online oraz bilety dostępne bezpośrednio na stronach internetowych organizatorów wydarzeń, pozwalają klientom uniknąć stania w długich kolejkach do kas. Zainteresowanie takim modelem zakupowym potwierdza silny trend zmierzający do maksymalnego skrócenia czasu transakcji, wynikający z analizy wyborów metod płatności kupujących. Multikino, w odpowiedzi na zaobserwowane zapotrzebowanie klientów, wprowadziło możliwość zakupu biletu za pośrednictwem BLIK lvl 0, dzięki czemu transakcja sprowadza się do wpisania jednorazowego, generowanego losowo, 6-cyfrowego kodu bezpośrednio na poziomie koszyka i potwierdzenie go na własnym smartfonie. Środki bezzwłocznie trafiają do odbiorcy, klient otrzymuje wybrany bilet, a cały proces trwa zaledwie kilka sekund. Zachowane jest oczywiście, niezwykle istotne dla klientów bezpieczeństwo, gdyż tylko telefon z aplikacją bankową umożliwia dokonanie płatności. Popularność metody dowodzi, że optymalizacja procesu i ograniczenie ilości kroków jaką trzeba pokonać w procesie zakupowym jest dla klientów bardzo ważnym zagadnieniem. Amatorzy transakcji mobilnych poczują się również usatysfakcjonowani płacąc szybkim przelewem lub kartą bezpośrednio z aplikacji mobilnej kina. Każdy sprzedawca przy wsparciu operatora płatności powinien mieć na celu zapewnienie prostego, intuicyjnego i szybkiego przebiegu transakcji.


r-gol.com
Iga Mrowińska
PR & Marketing Specialist - Przelewy24
WRÓĆ DO BLOGA

19   IX
2017

Nowe przepisy dotyczące ochrony danych w e-sklepach

25 maja 2018 r. zacznie obowiązywać RODO, czyli unijne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, które wprowadza nowe wymogi dotyczące przetwarzania danych.
26   VII
2017

BEZPIECZNE E-PŁATNOŚCI - OCZAMI SPRZEDAWCY.

Powodzenie w prowadzeniu biznesu internetowego zależy w dużym stopniu od niezawodności standardów bezpieczeństwa przeprowadzanych transakcji internetowych.
12   VI
2017

BILET DO KINA ZA JEDEN KLIK

Zakupy BLIKIEM OneClick za pośrednictwem Przelewy24 są już dostępne dla klientów Multikina.
© DialCom24 sp. z o.o. PayPro SA